Select a School...
Select a School

Club

Student

Advisor

Club Meets

All Arts Club Audree Davis Sue Savage Wednesdays @ lunch in room D4B
Black Student Union Mercy Muiruri/Julien Johnson Nina Seibel Wednesdays @ lunch in room A2
Book Club Amy Park Nina Seibel Thursdays @ lunch in room A2
CIVITAS Club Sophia Del Core Linda Reed Meets during the year for plannng in room A6
Climbing Club Miles Richmond Matthew Valencich Fridays at lunch in room A7
Connected Tutors Jack Wiest jobaker@sanjuan.edu Thursdays @ lunch in room D3
Creative Club Sam Ling Matthew Cole Wednesdays @ lunch in room J9
Culture & Cuisine Lauren Calcagno Adam Bearson Meets through social media
EPIC Katherine Haven Dag Friedman Tues @ lunch/good weather on lawn near E1
French Club Abbier White Alicia Murray 1st & 3rd Wednesdays @ lunch in room B5
Friday Night Live Maggie Klemer Gabriela De Lasse Wednesdays @ lunch in room B1
Glee & A Cappellet Jenn Galinato Jason Kroich Mondays @ lunch in room C10
Global Warming Asha Armstrong Curt Casazza Meets through social media
Hacker Club Sahand Edrisian John Baker Tuesdays @ lunch in room D3
Interact Club Stephen Su John Baker Mondays @ lunch in room A1
Jew Crew Ellie Kurzrock/Ofek Suchard Jolynn Mason Meets in A1 @ lunch around the holy days
Key Club Madi Alcalay Gabriela De Lasse Tuesdays @ lunch in room B1
LGMC Sarah Phenix Jonathan Feld Thursdays @ lunch in room H11
Lunch with Friends Bryn Swain Sue Savage Thursdays @ lunch in room D4B
Lunch with Yarn Serena Nelson Matthew Valencich Meets through social media
Magic:The Gathering Anthony Christian Paracuelles Matthew Cole Fridays at lunch in room J1
Math Club Stephen Su John Baker Every other Friday @ lunch in room D3
MEChA Paula S/Jonathan R Michael Carroll Dates and times to be determined
Movie Club Thomas Zahner Christy Thomas Tuesdays @ lunch in room P2
Pacific Coast C.C. Katie Knapp Todd Freund 3rd Thurdays @ lunch in room D7
Parkour Club Kyley Jones Rene Worley Last Friday of month @ lunch in room H7
QSA Alexia Roditis Laura Wood Wednesdays @ lunch in the Library
Quiz Bowl Sahand Edrisian Gary Blenner Wednesdays @ lunch in room B7
RAHS 4 Square Synai Bowles Leigh Sumers meets through social media
Rio Improv Club Lilith Biskup Matthew Valencich Tuedays & Fridays @ lunch in room A7
Rio Italian Club Brooke Leonard Alicia Murray Every other Monday @ lunch in room B5
Rio Recycles Vanessa Nguyen Matthew Valencich Meets through social media
Rio Ski Club Sean Read/Matthew Crockett Darren Miller Meets first Tuesday of each month in D6
Rowdy Ladies Josie Gover AJ Paulus 1st Friday of month @ lunch in room A14
Rowdy Raiders   AJ Paulus 2nd Friday of month @ lunch in room A14
Science Bowl Michael Tan Gina Costello Every other Friday @ lunch in room A13
Science Olympiad Tori Bornino Robert Grupp Thursdays @ lunch in room A9
Singing Group Will Gracey Jonathan Feld Tuedays @ lunch in room H11
Spanish Club Kristen Lee Gabriela De Lasse Mondays @ lunch in room B1
Speech & Debate Nils Patrick Matt Enmark Tuesday Nights 7-9p & Tuesdays @ lunch in A2
Spikeball Club Alex Newcomer Rocco Marrongelli Fridays after school meet at Aston Park
The Bowling Club Ashely Schelske/David Barnett Christine Jung 1st & 3rd Thursdays @ lunch in room D2
Thy Kingdom Come Miguel Cruz Matthew Valencich Dates and times to be determined
Upper Natoma Rowing Ava Durbrow Jonathan Feld Meets through social media
We Choose Rio Club Lily Rosenblum Nina Seibel Mondays @ lunch in room A2
Weightlifting Club Thommas Phan Tory Gordon M-W-Thurs - F in the Weight Room 2:50-3:50p
Women's Water Polo Madi Alcalay Rachel Ruano See schedule below
Young Liberals Asha Armstrong Nina Seibel Meets through social media
Last Modified on October 26, 2016
CLOSE