• Club

    Student

    Advisor

    Club Meets

    All Arts Club Audree Davis Sue Savage Wednesdays @ lunch in room D4B
    Black Student Union Mercy Muiruri/Julien Johnson Nina Seibel Wednesdays @ lunch in room A2
    Book Club Amy Park Nina Seibel Thursdays @ lunch in room A2
    CIVITAS Club Sophia Del Core Linda Reed Meets during the year for plannng in room A6
    Climbing Club Miles Richmond Matthew Valencich Fridays at lunch in room A7
    Connected Tutors Jack Wiest jobaker@sanjuan.edu Thursdays @ lunch in room D3
    Creative Club Sam Ling Matthew Cole Wednesdays @ lunch in room J9
    Culture & Cuisine Lauren Calcagno Adam Bearson Meets through social media
    EPIC Katherine Haven Dag Friedman Tues @ lunch/good weather on lawn near E1
    French Club Abbier White Alicia Murray 1st & 3rd Wednesdays @ lunch in room B5
    Friday Night Live Maggie Klemer Gabriela De Lasse Wednesdays @ lunch in room B1
    Glee & A Cappellet Jenn Galinato Jason Kroich Mondays @ lunch in room C10
    Global Warming Asha Armstrong Curt Casazza Meets through social media
    Hacker Club Sahand Edrisian John Baker Tuesdays @ lunch in room D3
    Interact Club Stephen Su John Baker Mondays @ lunch in room A1
    Jew Crew Ellie Kurzrock/Ofek Suchard Jolynn Mason Meets in A1 @ lunch around the holy days
    Key Club Madi Alcalay Gabriela De Lasse Tuesdays @ lunch in room B1
    LGMC Sarah Phenix Jonathan Feld Thursdays @ lunch in room H11
    Lunch with Friends Bryn Swain Sue Savage Thursdays @ lunch in room D4B
    Lunch with Yarn Serena Nelson Matthew Valencich Meets through social media
    Magic:The Gathering Anthony Christian Paracuelles Matthew Cole Fridays at lunch in room J1
    Math Club Stephen Su John Baker Every other Friday @ lunch in room D3
    MEChA Paula S/Jonathan R Michael Carroll Dates and times to be determined
    Movie Club Thomas Zahner Christy Thomas Tuesdays @ lunch in room P2
    Pacific Coast C.C. Katie Knapp Todd Freund 3rd Thurdays @ lunch in room D7
    Parkour Club Kyley Jones Rene Worley Last Friday of month @ lunch in room H7
    QSA Alexia Roditis Laura Wood Wednesdays @ lunch in the Library
    Quiz Bowl Sahand Edrisian Gary Blenner Wednesdays @ lunch in room B7
    RAHS 4 Square Synai Bowles Leigh Sumers meets through social media
    Rio Improv Club Lilith Biskup Matthew Valencich Tuedays & Fridays @ lunch in room A7
    Rio Italian Club Brooke Leonard Alicia Murray Every other Monday @ lunch in room B5
    Rio Recycles Vanessa Nguyen Matthew Valencich Meets through social media
    Rio Ski Club Sean Read/Matthew Crockett Darren Miller Meets first Tuesday of each month in D6
    Rowdy Ladies Josie Gover AJ Paulus 1st Friday of month @ lunch in room A14
    Rowdy Raiders   AJ Paulus 2nd Friday of month @ lunch in room A14
    Science Bowl Michael Tan Gina Costello Every other Friday @ lunch in room A13
    Science Olympiad Tori Bornino Robert Grupp Thursdays @ lunch in room A9
    Singing Group Will Gracey Jonathan Feld Tuedays @ lunch in room H11
    Spanish Club Kristen Lee Gabriela De Lasse Mondays @ lunch in room B1
    Speech & Debate Nils Patrick Matt Enmark Tuesday Nights 7-9p & Tuesdays @ lunch in A2
    Spikeball Club Alex Newcomer Rocco Marrongelli Fridays after school meet at Aston Park
    The Bowling Club Ashely Schelske/David Barnett Christine Jung 1st & 3rd Thursdays @ lunch in room D2
    Thy Kingdom Come Miguel Cruz Matthew Valencich Dates and times to be determined
    Upper Natoma Rowing Ava Durbrow Jonathan Feld Meets through social media
    We Choose Rio Club Lily Rosenblum Nina Seibel Mondays @ lunch in room A2
    Weightlifting Club Thommas Phan Tory Gordon M-W-Thurs - F in the Weight Room 2:50-3:50p
    Women's Water Polo Madi Alcalay Rachel Ruano See schedule below
    Young Liberals Asha Armstrong Nina Seibel Meets through social media
Last Modified on October 26, 2016